ihtiyaçlara yönelik

kalıcı çözümler

Türkiye’nin her yerinde özel tasarımlarımızı gerçekleştirdiğimiz yenilikçi mimarı çözümlerimiz ile müşterilerimize ve iş ortaklarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Mimari projelerinizde hem proje tasarımlarını hemde proje uygulamalarını yapıyoruz.

İşimiz sadece estetik açıdan sofistike mekanlar yaratmak değil, insanların günlük hayatlarında mutlu olacağı, günün getirdiği streslerden kaçacağı, mutlu ve huzurlu vakit geçirebileceği mekanlar tasarlamaktır.

Doğan Mete Mimarlık tarafınca üstlenilen işler projenin analiz, araştırma, eskiz, etüt ve tasarımıyla başlayıp, tüm detaylar en küçük ayrıntısına kadar çözülerek gerçekleştirilir. Bu hizmetlerde amaçlanan; yalnızca özgün bir mimari oluşturmak değil, aynı zamanda müşteri yatırımının optimizasyonunu sağlamak üzere doğru malzeme seçimi ile akıllı üretim metodları ve detay çözümleri geliştirmektir.

01

mimari tasarım

Programınıza en çok örtüşen ve kimliğinize en uygun yapıyı tasarlayabilmek adına talep ve gerekliliklerin belirlenmesi oldukça önemlidir. Kitlesel ilişkiler yaratır, strüktür, fonksiyon ve estetik bileşenleri mimari projenin tasarımına işleriz.

02

Uygulama

Projelerin hayata geçirilmesinde, şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlarız. Tasarım, satın alma, temin etme, yerleştirme ve kalan tüm süreç tecrübemiz ve öngörülerimiz sayesinde, işverenin de takip edebileceği gerçekçi bir iş programına göre ilerler.

03

danışmanlık

Mimarlık bütünsel olarak disiplinler arası bir koordinasyon, bir süreç yönetimi işidir. Mimarın buradaki görevi ise orkestra şefliğidir. Onunla birlikte çalan, çalışan pek çok farklı sese sahip olmalıdır. Bunlar da işte bu uzmanlık dallarıdır.

Proje Aşamaları

Konum ve Mekan Analizi
Doğru konum ve mekan seçiminde sizin ihtiyaç programınıza ve çalışanlarınıza en uygun mekân olasılıklarını sizinle beraber listeleyip, yeni projenize doğru bir adımla başlamanızı sağlarız.
Özel İhtiyaç Programı
Her kurumun kendi özelinde çalışma biçiminizi analiz ederek yeni ofisinizin tasarımına başlanır. Yerleşiminizi, kapsam ve kapasitenizi değerlendirerek bir gereklilikler listesi çıkarırız.
Mutlu Çalışan Ofisi
Mutlu kullanıcı demek, mutlu yaşam alanlar demektir. Bu da sizin için verimlilik anlamına gelir. Sizleri nelerin mutlu/mutsuz ettiğini öğrenerek, yeni projeden beklentilerinizi anlarız.
Çalışma Biçimi analizi
Kurum kimliğinize en uygun çalışma şekline göre verimli ve fonksiyonel bir analiz geliştiririz. Bizimle paylaştığınız bütçe içerisinde kalarak, ihtiyacınıza en uygun sistem çözümünü sunarız.
Yerleşim Planı
Belirlediğimiz istek ve ihtiyaç programına göre güncel ve yeni mekansal kurgular geliştirerek, bütçe dahilinde veriminizi en yüksek noktaya çıkaracak bir proje tasarım planlaması yaparız.
Danışmanlıklar
Devreye sokulması gereken destek birlikleri ile iletişim halinde her noktayı gözden geçiririz. Konunun uzmanı ekiplerle her adımda sizleri de bilgilendirerek çalışmalarımıza devam ederiz.
Tasarım
Tüm tasarım sürecinde işverenle iletişimin iyi tasarım için olmazsa olmaz olduğunu bilir, bu süreçte iş yükünüzü artırmadan sizin ve kullanıcıların görüşleri ile tasarımı son haline getiririz.
Malzeme Seçimi
Projelerde daha işe başlamadan önce sürdürülebilirliği göz önünde bulundurur, yeşil bina felsefesini destekleyecek şekilde estetik ve dayanıklı olarak tasarımımızı şekillendiririz.
Uygulama
Elektrik, mekanik, satın alma gibi tüm birimlerimizin işbirliği ve koordinasyonu ile projenizin sıkıntısızca inşaa edilebilmesi için en küçük detayına kadar projelendirerek uygulamasını yaparız.

iç mimari tasarım

İç mimari projelerin tümünü bir “yaşam alanı” olarak tasarlar, her mekâna bu anlayışla yaklaşırız. Bu ister bir ofis isterse bir otel odası olsun kullanıcıların mekânı nasıl tecrübe edeceğinden ihtiyaçlarına kadar tüm verilerin değerlendirmelerini yaparak bütün bu bilgiyi projemize yansıtırız.

iç mimari uygulama

Birlikte tasarladığımız şeyleri hayata geçirirken, her şeyin planlandığı gibi gitmesi ve sürprizlerle karşılaşmamak için malzeme kararlarını, kaliteli işçiliği, ileri detay çözümlerini gözetir; uzman ekiplerimiz ve işverenlerimiz ile kesintisiz bir iletişim ile tüm süreç yönetilir ve hayaliniz sizin için gerçeğe dönüştürülür.

Projelerimiz

Tasarımın en başından en sonuna kadar müşterinin memnuniyetini sağlamanın ve bir bütün olarak hizmet vermenin yaratılan mekânın doğru tasarlanmasındaki en önemli kilit nokta olduğunu biliriz. Mekânların ve kullanıcıların birbirleri ile olan ilişkisini, ihtiyaç programını, yaratmak istediğiniz algı ve en önemlisi sizin kimliğinize birebir örtüşen bir tasarımı ortaya koyarak yeni yaşam alanınızı tasarlarız.

NN
Doğru Seçim
Bizimle paylaştığınız bütçe içerisinde kalacak, en kapsamlı ihtiyaç programını sizinle paylaşır, görüşlerinize göre şekillendirir, son haline getirir ve en doğru seçimi yaparız.
Doğru Strateji
Tasarım, satın alma, temin etme, yerleştirme ve daha birçok süreci tecrübemiz ve öngörülerimiz sayesinde, sizin de takip edebileceğiniz gerçekçi bir stratejik programa göre kurgularız.
Doğru Malzeme
Karmaşık ve zor süreçlerin tümünü ekibimiz hazırlarken en doğru malzeme seçimini yapar, uzun ömürlü ürünlerle tasarımlarını uygulamaya geçirir.
Ofisinizin konumundan memnun musunuz?
Ancak değişime mi ihtiyacınız var?